Zauważyłaś  u siebie efekt “opadającej powieki”?  Przyczyną są pierwsze zmarszczki mimiczne pojawiają zazwyczaj wokół oczu. Sprawiają, że wyglądamy na zmęczone i o wiele starsze, niż w rzeczywistości.  Dziś opowiem o tym, jak poradzić sobie z tym problemem. Oto bardzo prosty domowy sposób na opadającą powiekę.

 

Opadająca powieka – przyczyny

 

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, dlatego właśnie ten obszar jest najbardziej podatny na powstawanie zmarszczek mimicznych.  Skóra traci jędrność ponieważ po 25 roku życia nasz organizm nie produkuje już kolagenu. Jest to białko, które odpowiada za sprężystość naszej skóry, a także kondycję stawów.

 

Domowy sposób na opadającą powiekę – białko jajka

 

Działanie

 

Ten niedrogi, domowy zabieg daje działa praktycznie natychmiast, a efekt utrzymuje się nawet do 48 godzin. Regularne stosowanie białka jajka na skórę może zmniejszyć widoczność zmarszczek wokół oczu i zminimalizować efekt opadającej powieki.

Składniki i sposób przygotowania

 

Wszystko, co będzie Ci potrzebne to:

 

  • białko z jednego jajka
  • płatek (wacik) kosmetyczny

 

Sposób przygotowania

 

Wystarczy, że rozbijasz jajko,  a następnie oddzielić białko i żółtko.  Do zabiegu wykorzystujesz białko, zatem jedyne co musisz zrobić, to zanurzyć w nim płatek kosmetyczny i nałożyć na twarz.

 

Uwaga! Pamiętaj, by przed zabiegiem dokładnie oczyścić twarz. Polecam Ci Kosmetyczną Wodę Srebrną, która działa na skórę antybakteryjnie oraz pozostawia przyjemne uczucie chłodzenia.

To by było na tyle. 😉  Daj znać w komentarzu, czy jesteś zadowolona z efektu.