Twoja skóra potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji przez cały rok, jednak po letnich, słonecznych miesiącach należy zadbać o nią szczególnie.  Najlepszym sposobem na zregenerowanie skóry twarzy po wakacjach jest maseczka. Jaką wybrać? Oto najlepsze domowe maseczki na lato.

 

Jaką maseczkę na lato wybrać?

 

Skóra, osłabiona po opalaniu i  nieustannym kontakcie z promieniami UV potrzebuje głębokiego nawilżenia i regeneracji. Idealnie nadają się do tego produkty, które znajdziesz w swojej kuchni, takie jak miód mleko, , arbuz  czy winogrona. Na składniki domowej maseczki warto wybrać owoce i warzywa, które zawierają w sobie dużo wody i składników odżywczych.

 

Najlepsze domowe maseczki na lato

 

Maseczka z arbuza

 

Po arbuza sięgamy w czasie upałów bardzo często, ponieważ jest smaczny, a przy tym – doskonale gasi pragnienie. Możesz go wykorzystać również w roli maseczki na twarz.

W jaki sposób? Wystarczy wycisnąć sok z jednego, większego plasterka arbuza i nanieść go na twarz, omijając okolice oczu, pozostawić do wyschnięcia, na około 15 minut, a  następnie warto obmyć twarz, na zmianę, ciepłą i zimną wodą.

 

Maseczka  winogronowa

 

Kolejna moja propozycja na lato, to maseczka z winogron. Ta maseczka  również jest bardzo prosta w przygotowaniu. Wystarczy rozgnieść kiść winogron i podobnie, jak w poprzednim przypadku,  poczekać ok. kwadrans , aż odżywcze soki zostaną wchłonięte przez skórę. A na koniec przemyć twarz zimną i ciepłą wodą.

 

Maseczka z ogórka

 

Maseczka z ogórka sprawdzi się świetnie o każdej porze roku, jednak ze względu na  dużą zawartość wody, szczególnie polecam Ci tę maseczkę na twarz w okresie letnim. Najwygodniejszym i chyba najszybszym sposobem, by przygotować ten domowy kosmetyk, jest starcie ogórka na tarce.

 

Maseczka z truskawek

 

Do przygotowania tej maseczki będziesz potrzebować ok. 6 dużych truskawek, oliwy z oliwek, oraz twarogu.  Jak zrobić maseczkę z truskawek? Rozgnieć owoce, papkę wymieszaj z twarogiem i łyżką oliwy z oliwek.

 

Maseczka morelowo- bananowa

 

Banan i morela to idealny duet do pielęgnacji skóry latem.  Składniki, które będą Ci potrzebne, do przygotowania tej maseczki to: morela, połówka banana, żółtko oraz  łyżka miodu.

Zobacz również: Srebro koloidalne – tajemnica pięknej i zdrowej skóry bez problemów