Zioła do kąpieli to jeden z najlepszych sposobów pielęgnacji skóry. W aptekach czy drogeriach dostępne są gotowe mieszanki. Leczniczą kąpiele to dobry sposób na wiele problemów skórnych. Oto kilka moich propozycji na zioła, które możesz wykorzystać podczas kąpieli

 

Zioła do kąpieli na jędrną skórę

 

Jak wiadomo, nasza skóra z wiekiem traci elastyczność i jędrność, ponieważ  organizm po 26. roku życia przestaje produkować kolagen. Oczywiście, tego procesu nie da się zahamować, można go jednak spowolnić. Jednym ze sposobów są właśnie, ziołowe kąpiele.

Najlepsze zioła do pielęgnacji skóry dojrzałej to: rozmaryn, szałwia, macierzanka, mięta pieprzowa. Kąpiel z dodatkiem tych ziół poprawia mikrokrążenia, a także wpłynie pozytywnie na jędrność skóry.

 

Zioła  do kąpieli na cellulit

 

Jeśli Twoim problemem jest skórka pomarańczowa, polecam Ci kąpiel z dodatkiem bluszczu.  To najlepszy sposób, by wygładzić skórę i pozbyć się zastojów limfatycznych. Dzięki domowemu zabiegowi z dodatkiem tego zioła, możesz  również zredukować tkankę tłuszczową i pozbyć się kilku zbędnych centymetrów Alternatywą dla bzu mogą być również owoce jałowca lub kwiaty czarnego bzu.

Zobacz również: Domowe sposoby na cellulit – 5 sprawdzonych metod

Zioła do kąpieli dla cery trądzikowej

 

Jeśli walczysz z  trądzikiem, sięgnij po zioła, które zniwelują jego przyczyny i objawy, czyli podrażnienia i stany zapalne skóry.  W takim przypadku doskonale sprawdzi się rumianek, o właściwościach łagodzących, a także tymianek i lawenda.

Zobacz również: Najlepsze zioła na trądzik, czyli naturalne leczenie trądziku

Jak przygotować kąpiel ziołową

 

Temperatura wody w wannie, do której wlewamy ziołową mieszankę, a właściwe odwar z ziół, powinna wynosić 38 stopni Celsjusza. Jeśli chodzi o przygotowanie wspomnianego odwaru najlepiej, wsypać 3-4 łyżki ziołowej mieszanki na 3  litry wrzącej wody i gotować przez około 5 minut. Gotowy odwar należy wlać do wanny i ziołowa kąpiel gotowa.

Inny sposób polega na  zawieszeniu bawełnianego woreczka,  z ziołową mieszanką w środku i zawieszenie go nad strumieniem wody.  By te domowe zabiegły przyniosły efekt, najlepiej stosować je 1-2 razy w tygodniu,  a optymalny czas kąpieli to ok. 15-20 minut.

 

Zobacz również: Srebro koloidalne – tajemnica pięknej i zdrowej skóry bez problemów